S strani občine Krško smo dobili povabilo k sodelovanju pri okraševanju starega mestnega jedra. Tudi naši otroci iz enote Pravljica, so sodelovali in pomagali okrasiti smrečico. Letos pa smo imeli še eno posebno nalogo. Za vse otroke, ki so sodelovali v tem projektu smo spekli piškote in skuhali čaj, da so se  v Valvasorjevi knjižnici Krško podružili in okrepčali.

Tako se je po vabilu porodila ideja o Praznični pekarni Vrtca Krško. Strokovne delavke so telovadnico enote Ciciban spremenile v čudovito pekarno. K sodelovanju smo povabili več skupin in v vrtcu je že v mesecu novembru zadišalo po praznikih. Otroci so v peki neizmerno uživali in njihovi obrazi so bili ponosni, ko so opazovali svoje izdelke. Oblečeni v predpasnike, s kuharskimi pokrivali na glavi so ustvarjali čarobne piškote. Še posebej pa so bili navdušeni, ko je bil na koncu čas za pokušino.

Utrinke praznične peke si lahko ogledate spodaj.

Pripravila: Karin Gramc Jalovec