V četrtek, 17.10., smo se Ciciplaninci podali na naš 1. pohod. Kljub slabemu vremenu, se nas je zbralo kar lepo število. Zjutraj je namreč še padal dež, dopoldan pa je prenehalo deževati. Tudi to nas ni odvrnilo od naših načrtov, da gremo v gozd do Perišča. Zbrali smo se na parkirišču pri vrtcu na Zdolah. Tam smo se prešteli in se skupaj odpravili. Pot smo začeli pri vrtcu, prečkali smo prehod za pešce, hodili po pločniku in makadamu ter se spustili v gozd. V gozdu je bilo na nekaterih mestih blatno, ampak nič hudega, saj smo imeli primerno obutev. Hodili smo po poti, katero je že lepo obarvalo jesensko listje – kot bi hodili po preprogi. Po poti smo poslušali žuborenje potoka in neizmerno uživali v lepoti narave. Prav vsi Ciciplaninci so uspešno prehodili pot. Prispeli smo do perišča, kjer so včasih perice prale svoja oblačila. Otrokom je bilo to zelo zanimivo. Pod kozolcem so otroci pojedli svoje malice in se malo okrepčali. Po malici so otroci dobili zaslužene štampiljke in kot presenečenje še balončke. Tisti, ki so bili prvič na pohodu, pa so dobili svoj Cici – dnevnik. Počasi smo se vrnili nazaj do parkirišča pri vrtcu, kjer smo uspešno zaključili našo pot. Vsi smo neizmerno uživali v jesenski lepoti narave. Mislim, da smo tako otrokom pokazale, da se da tudi v slabšem vremenu in v gozdu neizmerno uživati. Ciciplaninke se že veselimo naslednjega srečanja z vami.

Zapisala Danijela Čižić Božičnik