V soboto, 27.1., smo se Ciciplaninci podali na naš 2. pohod. Kar lepo število, skupaj nas je bilo 59, se nas je zbralo na parkirišču pri Hidroelektrarni Krško in se po pešpoti ob reki Savi podalo na grad Rajhenburg. Skozi celo pot nam je sijalo sonce, ki pa je svojo zimsko moč in sijaj pokazalo ob vrnitvi, zjutraj sta ga namreč spremljala še rahel veter in nižje temperature. Tik pred vznožjem smo izkoristili za naš prvi postanek. Po okrepitvi smo se strumno in lahkih nog podali po hribu navzgor. Prav vsi ciciplaninci so uspešno prehodili pot, nekateri z več postanki in počasneje, drugi z manj in hitreje. Na gradu so nam odstopili dvorano, kjer smo si odpočili, pomalicali, otroci so prejeli nov žig v planinske izkaznice.

Ker smo otrokom želele popestriti pohod, smo se z gradom dogovorile za ogled tamkajšnje stalne razstave o trapistih ter obisk delavnice, kjer smo spoznali osnovne tehnike topljenja čokolade in dela z njo. Rajhenburški trapisti so bili namreč prvi industrijski proizvajalci čokolade na Slovenskem. Prodajali so jo pod blagovno znamko Imperial. Otroci so, z iskrico v očeh in nasmehom na licih, pomagali pri pripravi čokolade, z največjim veseljem pa so izdelali čokoladni liziki in jih še z večjim ob koncu pohoda tudi pojedli. Uh, kako težko je bilo čakati na ta trenutek! Zaradi lažjega dela smo se razvrstili v dve skupini. Ena skupina je obiskala delavnico, druga razstavo trapistov, kjer smo izvedeli vse o življenju trapistov, si ogledali njihove obleke, prostore, stare predmete, …, ob koncu smo se podali še na najvišjo točko gradu – stolp, kjer smo občudovali prečudovit razgled na reko Savo in Brestanico.

Preživeli smo lep, čokoladen, zimski, sončen dan!

P.S. Utrinke s pohoda najdete pod rubriko Planinci – Planinske novice.

Zapisala: Anita Sotlar