V soboto, 19. oktobra 2024, smo se iz Vrtca Krško že tradicionalno udeležili enega najbolj športnih dogodkov za predšolske otroke – Lumpi teka, na 28. Ljubljanskem maratonu. Že od leta 2011 naši najmlajši pridno sodelujejo na tem dogodku, ki spodbuja športni duh in veselje do gibanja.

Zgodaj zjutraj, ko se je večina ljudi še pretegovala v postelji, je naš avtobus, skoraj do zadnjega sedeža poln malih tekačev in njihovih staršev, že krenil proti Ljubljani. Tokrat se je dogodka udeležilo malo manj kot 30 otrok iz našega vrtca, ki so ponosno zastopali Vrtec Krško. Njihovo navdušenje in energija sta bila nalezljiva, česar pa ni moglo skaziti niti nekaj dežnih kapljic, ki so se pomešale v sicer dokaj suho vreme. K sreči je bilo to le kratkotrajno.

Otroci so se podali na 200-metrsko preizkušnjo, kjer so pokazali neverjetno predanost in zagnanost. Navijanje staršev je bilo skoraj tako glasno kot navdušeni vzkliki tekačev ob doseženem cilju. Po uspešno pretečenem teku so se starši in otroci z radovednostjo lotili raziskovanja dogajanja na prizorišču maratona, nekateri pa so izkoristili priložnost za krajši izlet po mestnem središču Ljubljane. Ves dan je vladalo sproščeno in veselo vzdušje, polno smeha in prijetnih trenutkov.

Najlepša zahvala gre vsem našim malim tekačem, ki so s svojo pozitivno energijo in pogumom predstavljali naš vrtec na tako velikem dogodku. Prav tako se iz srca zahvaljujem staršem, ki so s svojo podporo in vzgojo otrok v športnem duhu prispevali k temu, da so naši najmlajši tako veselo sodelovali. Skupaj gradimo prihodnje generacije, ki znajo ceniti zdrav življenjski slog in ljubezen do športa. Bravo naši mali tekači in seveda tudi njihovi veliki navijači – starši!

Zapisala: Janja Kelhar, dipl. vzg.

Organizatorka odprave Vrtca Krško na Ljubljanski maraton