VRTEC KRŠKO PLEŠE

“ZEMLJA PLEŠE IN MI RAJAMO Z NJO”

Dan Zemlje, 22. april, v Vrtcu Kršku že nekaj let obeležujemo s plesom. Žal pa so nam epidemiološke razmere lani to preprečile. Letošnje šolsko leto pa je Vilinka Zalinka vsem otrokom Vrtca Krško poslala vabilo, v katerem jih je povabila k rajanju v »mehurčkih«.

Odzvala se je večina skupin. Strokovne delavke so z otroki pripravile različne rekvizite in dekoracijo. S sodelavkami so se uskladile glede glasbe in prostora.

Tako so se v četrtek točno ob 10.00 zbrale vse skupine, bodisi na prostem bodisi v igralnicah in začeli s plesom in rajanjem.

Kljub temu, da vilinka ni bila fizično prisotna, so se vsi zelo potrudili in tudi zelo uživali, kar je razvidno tudi iz fotografij, ki so jih posredovale vzgojiteljice skupin.

Kljub temu, da smo bili vsi v svojih mehurčkih, smo bili povezani. Povezovala nas je glasba, narava, ples in domišljija.

Zapisala Zala Jazbec, dipl. vzg.