29.5. – P2 – Če-čebelice

V četrtek, 20. maja smo obeležili dan čebel, saj so za naše življenje izjemnega pomena.

Otroci so že veliko vedeli o čebelah in zato so z veseljem pripovedovali. Poskusili smo med in ugotovili, da je sladek. Naučili smo se pesem Čebelice (Bitenc) in plesali na razne skladbe na temo, najbolj pa so nam bile všeč Čebelice od Čukov.

Čebelje letanje smo ponazorili s pihanjem peres, kar je tudi odlična vaja za govorila.

Ustvarili smo čebele iz kinder jajčka, na katere so bili otroci zelo ponosni. Razstavili smo jih v hodniku. Naredili smo tudi lepe rože iz papirja, ki so jih otroci najprej izrezovali. Rezanje jim gre vse bolje in bolje. Nato smo izrezane rože prilepili ter jim narisali stebla, liste, travo. Naredili smo še drugačne rožice iz pobarvanih krogcev, katerim smo nalepili kristalčke. Otroci so želeli ustvarjati tudi iz plastelina in tako je naš vrtec poln rožic in čebelic :).