27.04. – DV1 – dan Zemlje

Osveščanje otrok o dnevu Zemlje lahko v vrtcu priredimo tudi malo drugače. Pogovarjali smo se o čistem okolju, kako poskrbimo za naše rastline, rože, zelenjavo in predvsem, kako ločujemo odpadke in jih shranjujemo v koše za smeti.

V četrtek nas je med zajtrkom doletelo presenečenje, čakalo nas je pismo Vilinke Zalinke. Povabila nas je na poseben dogodek, da se skupaj z njo poveselimo in zaplešemo ob dnevu Zemlje.

Seveda smo se na vabilo odzvali in se pridružili skupini Dv2 na velikem igrišču, kjer nas je že čakala Vilinka Zalinka. Vsak otrok je dobil svoj ‘mehurček’ – obroč, ki so bili razporejeni po velikem lepo okrašenem igrišču.

Skupaj smo zaplesali in rajali z našo ‘Zemljo’ – otroci so zelo uživali, plesali in se sprostili.

Ob koncu pa nas je čakalo še sladko presenečenje! 🙂

Zapisala Sanja Marat, dipl.vzg.