ZAGOTAVLJANJE NUJNEGA VARSTVA

Spoštovani starši!

Kot ste bili že seznanjeni, bo vrtec od ponedeljka 16.3.2020 naprej izvajal le NUJNO VARSTVO OTROK.

Organizacijo nujnega varstva bomo dogovarjali in usklajevali na nivoju občine z županom in poveljnikom Civilne zaščite.

Nujno varstvo boste starši izkazali s pisno izjavo delodajalca, da opravljate delo, ki je pomembno za delovanje družbe in države v izrednih razmerah. Takšna dela opravljajo  zdravstveni delavci, zaposleni v civilni zaščiti, vojski in policiji in v drugih službah, ki so pomembne za oskrbo prebivalstva.

Takšna je ureditev na nivoju celotne države. Obrazce (izjava) vam bomo posredovali takoj, ko jih bomo imeli na razpolago. Za začetek nam pošljite samo obrazložitve o nujnosti varstva.

Pomemben pogoj za nujno varstvo je tudi, da je otrok popolnoma zdrav.

O lokaciji, kjer se bo izvajalo nujno varstvo, vas bomo še obvestili. Spremljajte spletno stran.

Uprava Vrtca Krško