škratki – 30.11.2019 – C7

Za ta dan se je v vlogi vzgojiteljice preizkusila študentka, s katero sva načrtovali uvod v praznični december.

Otroke sta obiska škratka Veselko in Zmrda; prvi je nad vsem navdušen in komaj čaka sneg in lučke, drugi pa se vedno zmrduje in ga moti že sedanje mrzlo vreme. Škratka sta povedala, da nas opazujeta. Vsekakor sta pohvalila in pokarala vse nas. Sta pa ugotovila, da se otroci nadvse radi skrivajo (igrajo) pod mizami in sta v ta namen prinesla veliko škatlo ter material, da si naredimo hiško. In smo jo.

Škratka sta v zameno za škatlo prosila za našo skupinsko fotografijo in izpostavila željo, da čim večkrat (ko nas bosta opazovala) slišita njuno pesem. Vsekakor smo ju upoštevali in vzgojiteljice smo takoj zapele

Čisto, čisto tiho stopajo copatki, gazijo po snegu trije mali škratki…. ;

pesem  je imela tudi violinsko spremljavo študentke, kasneje pa so tudi otroci imeli posebne, svoje violine.

Ob škratkih smo tako spoznali violino in se z glasbo poigrali v  melodiki, tempu in glasnosti.

Naša hiška pa se zaenkrat še suši od lepila.

zapisala: Branka Bibič, vzg.

 

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost