september 2020

TEMA:

 • PONOVNO SMO V VRTCU

PODTEMA:

 • OSEBE V SKUPINI (otroci in odrasli),
 • IGRALNICA S KOTIČKI, UMIVALNICA, KABINET, GARDEROBA
 • TERASA, TELOVADNICA, IGRIŠČE VRTCA

 

 

 • Otroci in strokovne delavke smo z veseljem sprejeli medse novinki in uspešno stkali nove prijateljske medsebojne odnose.
 • Otroci so se seznanili z novo vsebino jutranjega kroga, ki jih je močno pritegnila.
 • Otroci so mazali prstno barvno z dlanjo, lepili na podlago, mazali z dlanjo po brivski peni, zarezovali s škarjami, rezali po črti in izrezovali, sestavljali like in lepili na podlago – deček in deklica, barvali z barvico v obliko, risali in pisali različne vzorce,…
 • Otroci so prijemali, preprijemali, prelagali, polagali, nameščali,…različne predmete in naravni material v različne posode, nameščali  so  čepke na podlago, sestavljali preproste sestavljanke, Razvrščali so predmete v razmerju 1:1.
 • Otroci so se dnevno prosto igrali s senzornimi žogami, didaktičnimi igračami, ter zvočnimi in barvno kontrastnimi igrač Prosto so izbirali igro v kotičkih (kuhinja, lego duplo, prevozna sredstva, kozmetični kotiček in zdravnik,…)
 • Otroci so se dnevno razgibavali ob glasbi pred zajtrkom (Kolesa na avtu, Dobro jutro dober dan) in čez dan z različnimi terapevtskimi in športnimi rekviziti(žoga, valj, blazina, tunel, obroči,…) tako v igralnici, kot na terasi. Bili so dnevno nameščeni v zanje primerne terapevtske položaje iz katerih so prehajali v gibanje po svojih zmožnostih.
 • Z otroki smo odšli do parka in obnovili znanje o varnosti v prometu, ter na daljše sprehode do ribnika in brežine reke Save.
 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost