OKTOBER 2018-RO

Podtema:

• ODPADANJE LISTJA
  • JESENSKI PLODOVI

• Z otroki in ob pomoči staršev, ki so prinašali jesenske plodove, smo v skupini pripravili priložnostni naravoslovni kotiček. V njem so otroci ob uporabi različnih čutil dnevno spoznavali glavne značilnosti jeseni, jesenske plodove in pridelke.

• Na sprehodu so otroci opazovali odpadanje listja, nabirali odpadlo listje, hodili po listju, prisluhnili šelestenju listja, začutili pihanje vetra,…

• Otroci so bili likovno dejavni ves mesec. Tiskali so s prstki po in v obliko, mazali z barvo po papirju, trgali lističe, lepili in odtiskovali. Dotikali, prijemali, ter gnetli in oblikovali so modelirno maso – jabolka, hruške.

• Otroci so prisluhnili slikopisu »Rdeče jabolko« in pesmicam Kostanjček, Jesenski raj, Jesenska pesem,…Lutkovna igrica »Pod medvedovim dežnikom« je bila rdeča nit mesečnega sklopa.

• Otroci so razvrščali, nizali, polagali,…različne didiaktične materiale in jesenske plodove

• V okviru druženja z otroki sosednjih skupin, smo prepevali pesmice ob kitari in uživali na kostanjevem pikniku.

• Lepe jesenske dneve smo izkoristili za daljše sprehode do ribnika in raziskovali gozd v jesenskem času. Nabrali smo listje, gobe-marele, kostanj, želod, storže,… Kakšen deževen dan pa smo imeli vadbeno urico v telovadnici.

• V enoti kekec smo si ogledali predstavo »Domišljavi želodek« v izvedbi otrok in vzgojiteljic.

• Buhuhuhu strahci so tuuuuuu…strahec iz velike buče.