Januar, 2019 – C3 – Ustvarjalnost

V mesecu januarju smo se prepuščali umetniškemu navdihu. Otroci so uživali ob igranju na različne inštrumente, ki jih imajo ves čas na dosegu roke. Sami so si poiskali skrivni kotiček in v njem veselo igrali. Pločevinke, ki smo jih dobili v dar, smo spremenili v bobne. Otroci so nakazali, da bi se jih dalo uporabili za ropotanje.  Zelo  so bili  navdušeni, ko so lahko po njih udarjali z lesenimi paličicami.

Preizkušali so se tudi v rezanju s škarjicami. Bili so spretni in so narezali veliko belih papirčkov. Le-ti so se spremenili v snežinke, katere so namazali z lepilom in prilepili na podlago. Snežinke in snežaki pa so nastajali tudi iz plastelina. Lepo je bilo opazovati otroke v njihovi ustvarjalnosti in sproščeni igri.

Bojana in Irena