FEBRUAR 2020

Podtema:

• SLIKANICE IN SLIKOPISI
  • PREŠERNOV DAN, PUST, VALENTINOVO

• PREŠERNOV DAN , slovenski kulturni praznik – otroci so si ogledali kratko predstavo »Povodni mož«, ki so jo pripravili otroci sosednje skupine. Prisluhnili so tudi slovenski himni in barvali  v obliko – zastava.
  • VALENTINOVO – otroci so izdelali majhne pozornosti za svoje starše
  • PUST – otroci so uživali v pustni zabavi, kostumih in pustnih krofih. Našemljeni smo se sprehodili po okolici vrtca in zabavali mimoidoče.

• Otroci so prisluhnili zgodbici v obliki slikopisa »Rokavička« Nekateri so aktivno sodelovali z uporabo kazalca in oponašanjem glasov živali.

• Otroci so tiskali s prstki po in v obliko, mazali z barvo po papirju. Dotikali, prijemali, ter nekateri tudi gnetli in oblikovali so modelirno maso. Nekateri so trgali, drugi rezali papir na trakove, nekateri so ga samo meč Listke so otroci lepili na podlago – klovn. Igrali so na zvončke.

• Otroci so bili tekom meseca aktivni pri različnih gibalnih igrah (telovadnica, igralnica, igrišče, trim steza – ribnik) funkcionalnih vajah pri mizi, vajah nadomestne komunikacije in prosti igri v različnih kotičkih.

• Z otroki smo se pogovarjali o letnem času – Zima in podrobneje dnevno opazovali vreme v spreminjanju.

• Načrtovali smo tudi obisk knjižnice, vendar bomo dejavnost izvedli v naslednjem mesecu.