FEBRUAR 2019

Na začetku meseca smo se ob tednu kulture udeležili predstave »Tri muce« v izvedbi staršev 8. skupine.

Kulturni dan smo počastili s slovensko himno, otroci in vzgojiteljice 2.b zgoraj pa so nam pripravili čudovit kulturni program (slovenske ljudske pesmi in deklamacije).

Za tiste, ki jih imajo najrajši, so otroci izdelali srčke in s tem obeležili Valentinovo.

V sklopu meseca kulture smo brali slikopise, poktograme, kratke zgodbice in slikanico »Bobek in barčica«, katero bomo odrasli v naslednjem mesecu pripravili kot lutkovno igrico.

Ob vseh stalnih in priložnostnih kotičkih, so se otroci  samostojno igrali v lutkovnem kotičku, predvsem lutkovno igrico »Pod medvedovim dežnikom«, pa tudi sproti izmišljali svoje zgodbice.

Čudovito vreme smo izkoristili za daljše sprehode in pohode do ribnika, travnika, gozda. Sami ali pa v družbi kinezioterapevtra.  Tudi igra na igrišču je bila ob sončnem pomladnem vremenu sprostitev.

V telovadnici smo se v tem mesecu igrali in telovadili ob pomoči različnih rekvizitov, otroci so izvajali različne gibalne igre in elemente.

V skupino smo z veseljem sprejeli novinca.