DV2 – 31.10.2018 – JEŽEK TONČEK

»Zakaj pa se naša enota imenuje Tonček«, je bilo vprašanje ene od deklic, ko smo se na začetku šolskega leta pogovarjali o tem, kdo smo. Ker nismo našli odgovora, smo se odločili, da naredimo maskoto, ki bo naš zaščitni znak. K sodelovanju smo povabili tudi otroke iz mlajše skupine.

Najprej smo si ogledali nekaj maskot in padla je ideja. Naša enota se bo imenovala po ježku Tončku.

Doživeli smo pravi vihar idej, zakaj naj bi se tako imenovala:

»Ker je ježka zeblo in se je skril v garderobo in je postal to njegov dom.«

»Ker je šel čez cesto in ga je avto povozil in so ga vzgojiteljice prinesle k otrokom in ga pozdravile.«

»Otroci so ga prinesli iz gozda.«

Tako smo v tednu otroka skupaj z mlajšimi prijatelji izdelali maskoto in se naučili Tončkovo himno, ki so jo za nas oblikovali otroci iz mlajše skupine.

In ne boste verjeli, ježek Tonček nas je res obiskal. Skupaj z vilo Jesenko sta si uredila svoj prostorček v igralnici, od koder nas opazujeta. Obiščeta nas tudi  med dejavnostmi in celo kadar praznujemo rojstni dan. Takrat izdelamo tudi torto v obliki ježka.

HIMNA VRTCA TONČEK

Ježek Tonček z nami je ,

veselo se igramo.

Rajamo in plešemo,

radi se imamo

V vrtec radi hodimo,

se veliko naučimo.

Prijatelje spoznavamo,

Veselo govorimo:

»Vrtec Tonček, vrtec Tonček

je naš drugi dom.«

Zapisala Zala Jazbec, dipl. vzg.