JANUAR 2021

Po božično-novoletnih praznikih, smo  leto 2021,  pričeli s temo – koledar . V okviru te teme smo si voščili srečno novo leto v skupini. Voščila so bila polna lepih želja, predvsem pa ene velike želje, da smo čimprej vsi skupaj v vrtcu. Nadaljevali smo z ogledom in listanjem različnih koledarjev, ki jih je prineslo novo leto. Sočasno so otroci začeli spoznavati in utrjevati že pridobljeno znanje o letnem času – ZIMA (aktivnosti na snegu, sneg, hladno – toplo, oblačila, obutev,…) Posvetili smo se še gibalnim in rajalnim igram. V zaprtih prostorih – igralnica, ter na prostem – del igrišča, pešpot ob Savi, zasneženo igrišče, terasa). Sklop gibalnih vaj je bil oblikovan iz dveh delov. Prvi del je zajemal gibalne in rajalne igre, pri katerih so z malo ali veliko pomoči sodelovali vsi otroci, drugi del pa je bil sestavljen iz vsebin opredeljenih v individualiziranih programih.  Istočasno ob glavni temi meseca, so potekale še naslednje aktivnosti :

• jutranje razgibavanje ob gibalni igrici “Dobro jutro dober dan” in “Kolesa na avtu”,
  • branje slikopisov, kratkih zgodbic – »Še je zima«,
  • prepevanje pesmic – »Zima je prišla«, »Zima zima bela«, »Škratki«, »Vrabček«,l in igranje na MRI,
  • v igralnici in telovadnici izvajanje gibalnih uric, katerih sestavni del so bili različni poligoni kot npr. : hoja po krogih, poskoki, hoja vzvratno, plazenje skozi tunel, počepi ob opori, plezanje skozi obroč, stopanje na prste, plazenje po klančinah, kotaljenje na blazini, hoja po stopnicah, ravnotežne vaje na veliki žogi, vaje za oporo na roke preko terapevtskega valja, itd.
  • izvajanje vaj za izboljšanje senzorike, s pomočjo različnih senzornih žogic, elastičnih trakov, krpic iz različnih materialov ter v obliki ročnih masaž,
  • za ohranjanje in razvijanje spretnosti na področju fine motorike so otroci nadaljevali z nameščanjem in razvrščanjem različnih predmetov,
  • otroci so sestavljali stolp s pomočjo tehnike posnemanja, risali, pretikali, listali slikanice in revije, mazali s peno po prostoru, itd.
  • otroci so tiskali, slikali, rezali s škarjami in lepili v obliko (ptička), lepili nalepke in izdelali plakat – zima, itd
  • hranjenje ptičk na terasi (ptičja hišica),
  • lutkovna igrica »Babica Zima«