9. 10. 2019 – ZOBOMIŠKA NA OBISKU

Obiskala nas je prav posebna miška, ki se najraje zadržuje v kopalnicah in tudi po barvi se razlikuje od drugih mišk. Je namreč rožnata in nežna kot breskov cvet. Zelo rada ima čiste, zdrave in bleščeče zobke, zato rada smukne v kakšno luknjico ter skrita opazuje, kako si otroci umivajo zobe. Zobomiška rada prihaja v vrtec in pred dnevi je otrokom prinesla nove zobne ščetke s katerimi si bodo otroci tudi v vrtcu umivali zobe.

Zobomiška je otrokom povedala zgodbo in jih poučila, da je zelo pomembno, da se že od malega navadimo na zdravo ustno higieno in v kolikor želimo imeti zdrave zobe jih moramo vestno in redno umivati. Otroke je opozorila tudi na pravilno prehrano in hrano, da v naše zobe ne privabimo »zlobnih črvičkov«. Prav tako je s pomočjo demonstracijske krtačke in modela pokazala pravilno tehniko umivanja zob.