8.5. – DV1 – Ciciolimpijada

Naša maskota ježek Tonček je pozdravil vse zbrane otroke na igrišču. Bilo nas je veliko, saj so se nam poleg starejših prijateljev pridružili še otroci iz enote Grič. Zapeli smo himno, ki jo sedaj res obvladamo.

Ježek Tonček z nami je,

veselo se igramo.

Rajamo in plešemo,

radi se imamo.

V vrtec radi hodimo,

se veliko naučimo.

Prijatelje spoznavamo,

veselo govorimo:

“Vrtec Tonček, vrtec Tonček naš je drugi dom.”

Otroci so nato veselo lovili milne mehurčke in tako počasi pripravljali svoje telo na športni dogodek. Za razgibavanje smo zaplesali Od glave do peta, se nato razdelili v štiri skupine, oblekli barvne majice in igre so se pričele. Na prvi postaji so otroci vozili samokolnico z veliko rdečo žogo, ki ni smela pasti na tla. Na drugi so s klobučkom hodili po poligonu tako previdno, da je klobuček ostal na glavi. Na tretji postaji so skakali ristanc z žogo v roki in jo na koncu vrgli v koš in na četrti postaji so razporejali razmetane žoge po barvah v koš.

Imeli smo se res lepo! Zopet smo se zbrali na igrišču, kjer smo popili vodo in se posladkali z zasluženo sadno rezino. Pomahali smo še prijateljem iz Griča in že je bil čas kosila. Otroci so spali kot polhki 🙂

Zapisala: Anita Amrit Vimplšek