6.10.2017 – C4 – Teden otroka

Letošnja tema tedna otroke je »POVABIMO SONCE V VTEC«, naj nam bo toplo in prijetno.

Za uvod smo otroke presenetili s skrivnostno škatlo, v kateri je bila slika sonca – takšnega nasmejanega. Najprej smo opazili, da so vsi naši obrazi postali nasmejani. Na vprašanje »kaj je to?«, pa smo dobili jasen odgovor »sonce je«.

Pogovarjali smo se o občutkih, ko sije sonce, kaj čutimo… in prišli do spoznanj, da je toplo. Torej nam je lepo, ko sije sonce.  Od tu smo pogovor vodili do igre, igrač in prijateljev – do tega, kar nas v vrtcu dela srečne in vesele. In od tu smo izhajali naprej v nova spoznanja in doživetja: slikanje na velikkkk papir, igra z različnimi kosi blaga, igra z nestrukturiranim materialom, petje, rajanje in še kaj.

Zapisala: Branka Bibič, vzg.