5.2.2019 – C7 – Ogled predstave Tri muce

Starši otrok starejše skupine so pripravili čudovito predstavo po pesmici J. Bitenca Tri muce. Res sem vesela, da smo bili povabljeni k ogledu, saj je predstava v otrocih pustila tako lep in močan vtis.

Otrokom sem povedala, da gremo na predstavo, da bodo nastopale tri muce, kaj več pa bomo videli, ko se začne. Otroška radovednost je bila na vrhuncu in zato smo, še preden smo lahko vstopili,  pokukali skozi vrata.

-Vauuuuu, gozd je! Muco vidim! Polno listja je na tleh. …

Celotno predstavo so otroci spremljali s široko odprtimi očmi, vsake toliko časa pa  je obrazna mimika pokazala “bolečino” in na koncu nasmeh.

Naš deček je šele ob koncu predstave prepoznal svojo mamico in nam potem večkrat povedal, da je bila mami volk.

Vsi liki so otroke očarali, saj so po predstavi našteli prav vsakega in povedali, kaj se je zgodilo. Še poseben pečat predstavi pa je dala pesmica, ki jo veselo pojemo še cel dan.

Sploh ni slučaj, da smo med igro v igralnici imeli vse polno muc; kako preprosto se je otrokom vživeti v to, kar jih pritegne.

Vsem nastopajočim iskrene čestitke za čudovito izvedbo in velika hvala, da svoj čas ter voljo vlagajo v niz otroških doživetij.

Vsebino predstave pa naj vam povedo otroci ob slikah.

Zapisala: Branka Bibič, vzg.