4.10.2019 – P3 – PRVO SREČANJE Z GO. ANTONIJO

Prav tako kot lansko leto smo se dogovorili z našo pravljičarko go. Antonijo, da bomo skupaj sodelovali v projektu: Od pravljice do znanja, kar je v naši enoti postalo že tradicija. Tako smo se v petek zbrali v naši igralnici starejši otroci naših dveh skupin,  kjer nam je ga. Antonija povedala pravljico z naslovom Bobek in barčica. Čeprav so zgodbico že poznali, otroci zelo radi prisluhnejo njeni pripovedi, potem nam pokaže še ilustracije, nazadnje pa spodbudi še otroke k obnovi pravljice. S sabo je prinesla tudi nekaj poučnih knjig o jeseni, saj je to tema, ki trenutno otroke zelo zanima.

Na srečanjih ob knjigi in pravljici otrokom skozi pripoved približamo različnost pisane besede, ki enkrat bogati leposlovno besedilo, drugič pa nam služi kot sredstvo za podajanje poučnih vsebin. Otroci tako spoznavajo različnost pisanih besedil, značilnosti, pomen in uporabnost strokovne knjige. Z veseljem čakamo naše naslednje srečanje.

Jožica in Alenka