31.10.2019 – C2 – RJAVA JESEN

Zlato sonce je pobarvalo pridelke na njivah in vrtovih, kmetje pa so jih v tem jesenskem času že pospravili. Prav tako se na zimsko spanje pripravlja narava. Dozoreli so plodovi dreves in živali jih urno pripravljajo za ozimnico. Tudi otroci skupine C2 so spoznavali nekaj pridelkov in plodov narave. Z njimi smo se igrali, vonjali in tipali, razvrščali in iz njih naredili senzorne stekleničke ali ropotulje. Na sprehodu smo opazovali listje dreves in poslušali zvoke v naravi. Pojemo in poslušamo pesmice o jeseni in živalih. Se gibljemo kot veverice, medvedki, zajčki, ježki… S plodovi in pridelki pa tudi ustvarjamo, saj na ta način pri otroku spodbujamo radovednost in veselje do umetniških dejavnosti. Veliko časa namenimo razvoju igre, pri tem pa imajo otroci možnost razvijati sposobnosti in načine za vzpostavljanje prijateljskih odnosov.

Urška Bogolin