31.01.2019 – C3 – Knjižničarka na obisku

Otroci so že nestrpno pričakovali obisk naše knjižničarke ga. Antonije. Vedno nam prinese kopico knjig, ki jih z veseljem listamo in se pogovarjamo ob njih. Tudi tokrat ni pozabila na knjige.

Ga. Antonija zna na pristen način navezati stik z otroki. Najprej jim je predstavila nove knjige, potem pa jih je popeljala v pravljično deželo.

Danes jim je predstavila pravljico  Zlatolaska in trije medvedi. Otroke je pripoved očarala, zbrano so poslušali in opazovali ilustracije. Zgodba jim je bila pisana na kožo, saj se je navezovala na predmete, stvari in živali, ki jih otroci že dobro  poznajo. Po končani pripovedi,  sem otroke povabila, da pravljico tudi narišejo. Žal smo pozabili narediti te posnetke. Ga. Antonija je bila toliko časa z nami, da si je ogledala še risbe otrok, potem pa se je poslovila.

Mi pa se veselimo že naslednjega srečanja z njo.

Bojana in Irena