30.9.2019 – P3 – ZOBOMIŠKA NA OBISKU

Zelo smo se razveselili obiska Zobomiške, saj vemo, kako pomembno je umivanje zob. Najprej nam je ga. Damjana povedala zgodbo, kje Zobomiška živi, kaj počne, kako rada ima zdrave zobke in zakaj jih rabi. Zobomiška je potem skočila iz Damjanine vreče in se  pogovarjala z otroki. Prosila  nas je naj čuvamo zobke, da bodo brez lukenj, saj jih rabi, da bo lahko zgradila igrišče. Prinesla jim je tudi nove zobne krtačke in zobno pasto. Potem je pokazala še njenega prijatelja Zobka in  njegovo veliko zobno krtačko, kako si pravilno umivamo zobke. Nazadnje so si otroci skupaj z njo prvič umili zobke, sedaj pa bomo vsakodnevno tudi mi v vrtcu umivali zobe. Za domov pa smo dobili knjižico, v katero bomo označili, kdaj smo umili zobe.

Pomembno je, da pri skrbi za otrokove zdrave zobe sodelujemo vsi, tudi starši, ker le tako otroci pridobivajo navade  za redno izvajanje ustne higiene in opazovanje svojih zob.

Jožica in Alenka