30.9.2018 – P4 – Septembrski slavljenci

V  septembru smo praznovali že tudi prve rojstne dneve. V naši skupini sta  praznovala dva otroka. Praznovanje poteka dvakrat. Najprej praznuje otrok tisti dan ,ko ima rojstni dan. Letošnje praznovanje poteka vsebinsko malce drugače. Imamo namreč pravo Žabjo zabavo. Slavljenca obdarimo z mehko igračo – žabico. Od doma prinese kakšno igro, glasbo, zgodbo, rekvizite, ki so mu všeč. Sam nam pove na kakšen način bomo praznovali. Pogostitev pripravimo v vrtcu in sicer s sadjem.  Otroci narišejo slavljencu risbice, mu zaželijo vse najboljše. Zapojemo mu pesmico – žabjo himno Žabica in skupaj tudi zaplešemo.

Drugič pa praznujemo skupaj z otroki iz P3. Zberemo se na hodniku v zgornjem nadstropju. Slavljenci naredijo torto- žabico iz skute, medu, čokolade, orehov, lešnikov in drugega sadja. Vsi slavljencem zapojemo našo pesmico, skupaj zaplešemo ob glasbi in se posladkamo s slastno »torto«.

Andreja in Nina