30.9.2018 – K2 – Razigrani september

Mesec september je hitro minil. Otroci so se zopet medsebojno spoznavali, sklepali prijateljstva, spoznavali igralnico, kotičke in njihov namen,  se seznanili z dnevno rutino in pravili v skupini: urejanje igrač, umivanje rok, hranjenje pri mizi, medsebojna pomoč. Poudarek je bil na zagotavljanju prijetnega počutja in razpoloženja otrok v vrtcu. Brali smo pravljici Muca copatarica in Mojca Pokrajculja ter likovno ustvarjali. Naša enota  Kekec je v neposredni bližin gozda in ribnika, zato smo ob lepem vremenu to prednost še kako izkoristili in se odpravili na raziskovanje bližnje okolice. Gibanje na prostem ponuja veliko možnosti za aktivno učenje. Naravno okolje otrokom ponuja neizmerno bogastvo čutnih izkušenj, spodbuja celosten razvoj otroka in omogoča napredek na vseh razvojnih področjih. V gozdu smo opazovali spremembe v jesenskem času, drevesa in poslušali različne zvoke; petje ptic in šelestenje listja v vetru. Gozd otroke povezuje, umirja in v gozdu ni igrač, za katere bi se prerekali zato je domišljiji in ustvarjalnosti puščena prosta pot. Opazovali in hranili smo race ob ribniku. Pot nas je vodila tudi do bližnje kmetije, kjer smo opazovali kokoši. Veliko časa smo preživeli tudi na našem igrišču. Raziskovali smo peskovnik, pobirali smo jabolka. Jesen smo prinesli tudi v igralnico. Izdelovali smo jesensko listje.

Zapisala: Barbara Kupčič