30. 12. 2018 – C9 – Joga v vrtcu

Vadba joge za predšolske otroke je namenjena razvoju motoričnih sposobnosti, gibljivosti, moči in prožnosti posamičnih mišičnih sklopov, poleg tega pa tudi občutenju lastnega telesa, razvijanju sposobnosti komunikacije s samim seboj ter sposobnosti koncentracije in sprostitve.

V mesecu decembru so otroci obiskovali urico joge pod vodstvom ga. Anite A. V., diplomirane vzgojiteljice našega vrtca. Zaradi lažjega dela v manjši skupini, smo otroke razdelile v dve skupini. Prva skupina je urico obiskovala ob sredah, druga ob četrtkih. Anita je skozi igro in domišljijske predstave popeljala otroke v svet gibanja. Vaje je izvajala na igriv, otrokom bližji način. Njihovo pozornost je pritegnila s pravljicami, posnemanjem različnih živali ter uporabo prispodob iz vsakdanjega življenja.

Otroci C9 z vzgojiteljicami

Zapisala: Anita Planinc, dipl. vzg. pred. otrok