29.09.- P2 – Zmorem sam

Prvi dnevi septembra so potekali v duhu uvajanja otrok v skupino in potek vrtčevske dnevne rutine. Otrokom sva s Heleno predstavili naša pravila bivanja v skupini, podali navodila in kmalu smo začeli z jutranjim krogom, jutranjim razgibavanjem, uvajanjem dežurnih otrok…

Otroci so kmalu usvojili ritem, se prilagodili skupini, vsak po svoje seveda, v okviru svojih zmožnosti. Vsakemu otroku posebej pomagamo pri negi in usvajanju toaletnega treninga. Kaj kmalu se je pokazalo, kaj vse otroci zmorejo sami in kaj je še potrebno vaditi, da usvojijo.

Vloga dežurnega otroka je sedaj najbolj zaželena – vsi otroci želijo deliti prtičke, pribor, krožnike, skodelice.

Praznovali smo že prvi rojstni rojstni dan, pomagali smo upihniti svečke, dečku smo voščili in se z njim poveselili.

V jutranjem krogu sva otrokom s Heleno predstavili našo prednostno nalogo Čudežna voda, in sicer na čisto preprost način. Obračala sem dežno palico… Otroci kaj slišite? Dežek pada!

In preko pogovora smo nanizali dejstva, od kod pride dež, kaj je voda, kaj z njo delamo, kje jo najdemo itd. Kaj se bo razvilo dalje, pa se pustimo presenetit.

Prve kapljice dežja že krasijo našo avlo, garderobo in igralnico.

Vzgojiteljica Sanja