28.9.2019 – C7 – to sem jaz

Spoznavali smo sebe kot del naše skupine.

Najprej smo se pogovarjali kdo vse je del naše skupine in si svoje predalčke, mesto v garderobi in pladenj za kozarce označili. Skozi dejavnosti je vsak razmislil ali je deček ali deklica (nekateri brez težav, drugi so potrebovali pomoč), nato so otroci “sebe” sestavili iz posameznih delov (glava, telo, roke, noge), to prilepili v celoto in pobarvali.

Spoznali smo deklamacijo in jo nakazovali z rokami: to je moja glava, to je moj obraz, vrat in pa ušesa – glejte, to sem jaz! Zgoraj imam roke, spodaj pa noge; zadaj imam hrbet, spredaj pa srce.

Z lepilom so otroci dečkom in deklicam dodali oblačila in pri tem pazili, da ni “lukenj” in da so posamezni kosi enobarvni.

Sebe so otroci risali in tako razvijali risbo, ki iz čačk prehaja v glavonožce in dobiva detajle.

Ob glasbi smo plesali in hkrati razmigali posamezne dele telesa, seveda pa smo tudi peli.

Zapisala: Branka Bibič, vzg.