28.3.2021 – C6 – Družina

Celoten mesec marec smo posvetili družini in spoznali veliko novega.

Otroci so prinašali svoje fotografije in predstavljali svoje družinske člane z imenom in sorodstvenim razmerjem (mami, ati, hčerka, sin, brat, sestra).

Velikokrat smo risali osebe in na večinah risb so že vidne osebe s prepoznavnimi telesnimi deli.

Imeli smo mini galerijo, kjer so si otroci ogledali risbe in navdušeni prepoznali svoje delo.

Otroci so povedali, da živimo v hišah ali v bloku.

Hiše smo sestavljali iz likov in se tako urili v matematiki; poimenovali smo kvadrate in trikotnike.

Tudi osebe se da sestaviti iz likov, a tokrat smo pravokotnikom in kvadratom dodali še kroge.

Naučili smo se deklamacijo Hiša:

Hiša je zelo velika, hiša se neba dotika.

Ob naši hiši so cvetlice, spredaj imamo pa stopnice.

K hiši pelje naša pot, od hiše gremo na sprehod.

Spoznali smo družinsko zgodbo, v katero so se otroci vživeli preko lutk.

Pogovarjali smo se o tem, kaj počnemo v vrtcu in kaj doma; kaj dela mami, ati, otroci… ta opravila smo ponazorili v plesni koreografiji Gremo na delo.

Kot ati smo vozili avte po cesti.

Ker mamica šiva, so se v šivanju preizkusili tudi otroci – ni ravno enostavno, dokler ne znamo, kajne?

Ker pa so bili otroci pri šivanju uspešni, smo to opravilo uporabili pri izdelavi darila mamice, saj smo jih razveselili z unikatnimi verižicami za njihov praznik.

Tudi na atije nismo pozabili in smo jim izdelali vzorčne kravate, da jih olepšamo v prave  gospode.

Zapisala: Branka Bibič, vzg.