27.02. – P2 – Glasba

Mesec februar se je začel bolj klavrno, otroci so še vedno bili odsotni zaradi bolezni, zato smo bili združeni s skupino Pravljica 1. Takoj naslednji teden pa so zdravi otroci prišli v vrtec in odpirale so se različne teme. Najprej smo obeležili slovenski kulturni praznik, tako da smo vzgojiteljice na kratko predstavile dr.Prešerna, poslušali smo slovensko himno, pogledali zastavo in grb. Prebirali smo različne pesmi in uživali v literaturi, ki jo imamo na voljo.

Posegli smo po lesenih kockah in jih povezali z glasbo. Lažje je kocke postavljati in se z njimi igrati, če zraven poslušaš glasbo – nastanejo bolj zanimive skulpture.

Otrokom smo ponudile tudi glasbene instrumente. Ob različnih tolkalkih in zvončkih so uživali in se zraven še naučili novo pesem, ki gre dobro v ušesa.

Vzgojiteljica Sanja