26.2. – DV1 – Gozdna igralnica

Kadar le utegnemo gremo v na sprehod prosti gozdu. Tokrat nas je presenetil poln travnik zvončkov. Nabrali smo čudovit šopek in nato stekli po poti v našo gozdno igralnico.

Otroci zelo uživajo pri samoiniciativni igri v gozdu, ki nam postreže z veliko različnimi materiali. Po principu gozdnih vrtcev, ki so zelo razširjeni v sosednjih državah, otroci raziskujejo sami, vzgojitelj jih ne usmerja in ne posega v njihovo igro. Pred časom smo bili tudi na zgornji gozdni jasi, do tam smo hodili skoraj pol ure, kar smo si vzeli kot pohod za Modrega sončka. Na jasi so otroci izjemno uživali. Objemali so drevesa, gradili iz palic, listja, zemlje in kamenja. Zakopali so se v listje in vriskali. Palice so se spremenile v najrazličnejša orodja. Plezali so na velike štore in premagovali ovire, ki jih v gozdu ne manjka.

Komaj čakamo lepo vreme, da bomo lahko preživeli čim več časa na svežem zraku, v naši gozdni igralnici.

Zapisala: Anita Amrit Vimpolšek