25.1.2019 – Zobna preventiva

Spoštovani starši!

Ker je bilo nekaj vprašanj glede zobne preventive v vrtcu, vam podajamo nekaj informacij.

Zobno preventivo izvajamo v sodelovanju z Zdravnstvenim domom Krško. Že kar nekaj časa uporabljamo zobne ščetke Curoprox smart ultra soft in zobne paste Elmex dentifricio bimbi (1-6 let) z vsebnostjo floura 500 ppm (po priporočilu zobozdravstvene preventive ZD Krško). Te podatke smo vam posredovali tudi na septemberskih položnicah za plačilo vrtca, ko smo obračunali prvo ščetko in del paste na vsakega otroka.

Drugače pa v vrtcu stremimo k temu, da bi si vsi starejši otroci vsak dan umivali zobe. Prav tako smo veseli, ko se tudi posamezne mlajše skupine odločijo, da bodo v svojo dnevno rutino vključile  umivanje zobkov.

Uprava Vrtca