23.9. – DV1 – Moj vrtec

Odhod v vrtec je velik, prelomni dogodek za otroka, kot tudi za ostale člane družine. Otroci so se prvič znašli med množico drugih otrok, v novem okolju in iskreno povem, da ni bilo čisto enostavno. Vsi smo se potrudili, da bi bil malčkom prehod čim bolj prijazen, vsakega otroka smo sprejele z odprtimi, toplimi rokami in po dobrih dveh tednih nam je uspelo! Hvala vam, staršem, za izkazano veliko zaupanje, saj je v veliki meri pripomoglo, da nam zaupajo tudi vaši otroci.

Po prvih dneh ljubkovanja, prepevanja, animiranja in prebitem času nekaterih otrok v vozičku, smo se pričeli zares zabavati in raziskovati. Vzpostavili smo redno rutino, otroci se počutijo varno in sprejeto. Znamo že pesem o Maksi pajku, prstno igro Kje so čebele, rajalno igro Ringa raja, vsakodnevne igre pa nam ne manjka. Otroci izjemno radi ustvarjajo iz plastelina, rišejo, se igrajo v peskovniku in seveda obožujejo ples!

In ko vrtec postane “moj vrtec”, vem, da smo pripluli v miren pristan, kjer se prava pot raziskovanja šele prične :).

Zapisala: Anita Amrit Vimpolšek