21.9. 2020 – DV2 – POSTALI SMO ROBOJAJČKI

Naše drugo rojstnodnevno potovanje smo nadaljevali kot Robojajčki.

Cilj vseh tematskih rojstnodnevnih zabav ni samo omogočiti slavljencu in ostalim otrokom prijetna doživetja, ampak tudi da otroci spoznavajo razne in različne praznike in običaje, utrjujejo že usvojene pesmi in plese, rešujejo uganke in  razvijajo kognitivne sposobnosti.

Ko smo s pomočjo uganke ugotovili, da bomo na ta dan Robojajčki, smo najprej sestavili koreografijo za istoimenski ples. Otroci so bili zelo ustvarjalni in brez težav smo ustvarili nov ples, ki nas bo spremljal na tovrstnih zabavah.

Sledila je priprava prostora in torte. Tokrat je bila tortica v obliki Robojajčka.

Ob spremljavi pesmi »Robojajčki«, otroci priplešejo na »prizorišče«. V treh jajčkih so se skrivale naloge, ki so jih morali otroci rešiti. Tri sličice, ki skupaj tvorijo zgodbo, so morali najprej zložiti v pravo zaporedje, nato pa razrešiti problem na sliki.

Po vsaki rešitvi problema so zaplesali en ples po izboru slavljenca.

Po plesu je sledilo pihanje svečk, izrekanje voščil ter pesem Vse najboljše.

Zapisala Zala Jazbec, dipl. vzg.