21.01. Grič – Poskusi z vodo

V mesecu januarju smo prebirali zgodbo o družini pingvinov. Otroke je zanimalo, kje živijo. Več informacij smo poiskali na spletni strani in se tako naučili veliko novega. Izdelali smo lutke in se igrali pravljico.

Proučevali smo nastanek ledu, ker smo na sprehodu videli veliko zamrznjenih luž in nekaj površin potoka. Nalili smo vodo v posodice in jo dali v zamrzovalno skrinjo in na okno. Drugi dan je nastal led. A v naših rokah in toplem prostoru se je hitro talil in se spreminjal v vodo. Otroci so ugotovili, da rabi led mrzlo okolje, sicer se spremeni nazaj v vodo. Poskusili smo ga tudi skuhati. Led nam je bil všeč, ker je prozoren. Naredili smo si s sadjem okrašene kocke in si z njimi polepšali in ohladili čaj pri zajtrku.

Z vodo smo se tudi igrali. Imeli smo različno velike posode, merili količine in prostornine. Ugotovili smo, da je voda težka, močna. Naredili smo tudi nekaj poskusov.

Irena