20.9.2019 – P3 – DAN BREZ AVTOMOBILA

Tudi mi smo se s prijatelji skupine P4 pridružili dejavnostim, ki so bile pripravljene v sklopu Evropskega tedna mobilnosti, na ulici CKŽ, ki je bila zaprta za vsa prevozna sredstva. Najprej smo  s kredami poslikali del cestišča.  Z Nino in Hano smo na ulici telovadili. Ogledali smo si gasilce, ki so nas seznanili s svojim delom in pokazali gasilsko opremo. Prijazni reševalec nam je pokazal reševalno vozilo in opremo za nudenje pomoči v njem, dva mestna redarja pa sta nam predstavila svoje delo in opremo. Vsak otrok je dobil kresničko, da nas bodo vozniki na cesti lažje opazili. Kdor  je želel, je lahko prisluhnil pravljicam na ulici. Poskrbljeno pa je bilo tudi za malico otrok, vsak je dobil sveže pečeno palačinko.

Jožica in Alenka