20. 4. 2019 – K1 – Velikonočne delavnice z dedki

V mesecu marcu so bile pri nas v Kekcu na obisku babice naših otrok, ki so ustvarjale z nami, sedaj pa smo želeli ustvarjalno in družabno dopoldne preživeti še z dedki, zato smo zanje pripravili velikonočne ustvarjalne delavnice. Odzvali so se v velikem številu, saj kot pravijo sami, zelo radi preživljajo čas s svojimi vnučki in jim veliko pomeni, da tudi njih vključujemo v dejavnosti in dogodke, s katerimi si popestrimo bivanje v vrtcu.

Tokrat so skupaj z otroki iz papirja izdelovali pisane pirhe, košarice, iz tulcev pa so nastali velikonočni zajčki. Čeprav so nekateri med njimi sprva dvomili ali bodo to zmogli, se je kmalu pokazalo, da so tudi dedki zelo spretni in skupaj s svojimi vnučki premorejo precej domišljije in ustvarjalnosti. S končnimi izdelki in potekom dneva smo bili vsi zelo zadovoljni in potrudili se bomo, da jim bomo podobne prijetne dneve še omogočili.

Mojca Ašič, vzg.