2.12. – P2 – Uvod v december

Pogovarjali smo se o zimi, prihajajočem veselem decembru. Na sprehodu skozi park in mesto smo opazovali, kako so delavci okraševali mesto. Pred vrati trgovin in drugih ustanov, so že postavljene smreke, lučke so okrašene po celem mestu. V parku so z lučkami okraševali drevesa, knjižnica pa je okrasila veje dreves z željami.

Otroci so se spraševali zakaj se to dogaja in kaj bo. Prihaja december, prazniki so pred vrati, zato smo se skozi pogovor dogovorili, da bomo tudi mi okrasili našo igralnico, da bo v njej prijetno praznično vzdušje. Otroci so želeli izdelovati zvezdice, zato so s škarjami rezali koščke papirja in jih nato lepili na zvezdice. Naslednji teden bomo z njimi okrasili našo igralnico.

Z barvami za steklo smo pričeli barvati kozarce za vlaganje, iz katerih si bomo naredili svetilke. Z njimi bomo iskali dedka Mraza. Zakaj ga bomo iskali, izveste kmalu…

Zapisala: Sanja Marat