16. 5. – Na koncertu v Glasbeni šoli Krško

Prejšnji četrtek smo se z avtobusom odpeljali v Glasbeno šolo Krško.

Dogodek je bil za otroke zelo poučen, saj se je ob  glasbenih in plesnih nastopih odvijal tudi poučni dialog med učiteljico in učencem, o tem, kako se vedemo na koncertu.
Dogodek je povezovala učiteljica nauka in klavirja, prof. Natalija Mustar Krajnc, ki je med posameznimi točkami učenca, ki je igral otroka, ki med predstavo malica sendvič, fotografira, igra igrice ipd., “opozarjala” in usmerjala, kaj se od njega na dogodku, kot smo mu bili priča, pričakuje.
Nastopali so učenci Glasbene šole Krško, od pripravnice naprej, repertoar je obsegal otroške pesmi, kjer smo zraven zapeli in ploskali ritem, klasiko ter sodobni ples. Povezovalka programa je pred vsako točko naštela instrumente ter naslov točke.
Koncert, ki smo se ga udeležili s predšolskimi otroki, je bil zelo kakovostno izpeljan, predvsem pa za vse nas gledalce in poslušalce zelo poučen.