16.4.2019 – P4 – V osnovni šoli Krško

Otroci skupin P3 in P4, ki bodo šli v jeseni v Osnovno šolo Jurij Dalmatin, so preživeli prav prijetno dopoldne. Petnajst otrok se je z avtobusom odpeljalo v šolo. Iz postaje smo se počasi odpravili proti šolski stavbi.

Sprejele in pozdravile so nas ravnateljica ga. Valentina, pedagoginja ga. Urška in mamica naše varovanke, ga. Maja. Po kratkem pogovoru  nas je ga. ravnateljica najprej odpeljala v 1.c razred. V razredu je bilo kar nekaj otrok, ki so lani obiskovali naš vrtec. Skupaj smo najprej zapeli. Ga. Marinka nam je prebrala zgodbo o dečku, ki se je spremenil v žabo, z naslovom Jure kvak kvak. Skupaj smo se nato odpravili v plesno dvorano, kjer so otroci zgodbo še narisali na velik skupni plakat.

S sokom pa smo se nato okrepčali v šolski jedilnici.

Dopoldne je naenkrat minilo in poslovili smo se od prijateljev in  učiteljic. Zaželeli smo si prijetne počitnice potem pa se bodo v jeseni naši šolarji veselo odpravili v šolske klopi osnovne šole Jurij Dalmatin.

Andreja