16.05. – P2 – Okrogla miza

Pri ‘Okrogli mizi’ se je odprla nova tema – živali. Domače, hišni ljubljenčki, živeče v živalskem vrtu, travniške itd. Otroci imajo radi pikapolonice, želeli so jih narediti in da bi jih obesili v avlo namesto piščančkov. In tako smo se lotili izdelovanja, otroci zelo radi ustvarjajo z barvami in čopiči, še posebej pa imajo radi škarje in lepilo. Nastale so lepe pikapolonice, ki nam prinašajo srečo.

V jutranjem krogu se pogovarjamo o živalih, otroci, ki jih majo doma, so povedali kako jim je ime, kako izgledajo, kako jih hranijo… V vrtec lahko prinesejo slike svojih ljubljenčkov, kakšno pravljico, slikanico, enciklopedijo. Mi pa se bomo odpravili v knjižnico na lov za različnimi knjigami o živalih.

Začeli smo izdelovati plakat o živalih, kaj bo nastalo, bomo pa še videli.

Vzgojiteljica Sanja