15.11. – DV1 – Tradicionalni slovenski zajtrk

V petek, 15. novembra, je otroke v slovenskih vrtcih in šolah pričakal tradicionalni slovenski zajtrk. Projekt Tradicionalni slovenski zajtrk je, kot vsako leto, tudi letos eden izmed osrednjih dogodkov dneva slovenske hrane, ki ga skupaj pripravljajo Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport, Ministrstvo za zdravje, Ministrstvo za kulturo in številni drugi partnerji. Projekt osvešča o pomenu rednega in zdravega prehranjevanja, kamor sodi tudi pomembna zdrava navada, ki jo je dobro osvojiti že v otroštvu, da dan začnemo z zdravim zajtrkom. Poseben pomen daje projekt domači, lokalno pridelani hrani slovenskega porekla.

Naši otroci so tako zajtrkovali jedi pridelane v Sloveniji, lokalno v Krškem in okolici: kruh, maslo, med, mleko in jabolka. Primerno smo pripravili mizo in uživali 🙂

Zapisala: Anita Amrit Vimpolšek