14.4. 2019 – DV2 – VADBENA URA-LAZENJE,PLAZENJE

Otroci potrebujejo gibanje.

Otroci potrebujejo veliko gibanja, in sicer gibanja na prostem ali v telovadnici, skrbno načrtovanega gibanja kakor tudi prostega gibanja.

V naši skupini imamo veliko prostega gibanja, saj so otroci vsak dan vsaj eno uro na svežem zraku, kjer so prepuščeni svoji domišljiji in preizkušanju spretnosti. Pri teh gibanjih spremljam, na kateri motoričnih področjih so otroci šibki in na osnovi tega načrtujem vadbene urice.

Večinoma jih izvajamo na prostem v posebnih primerih oz. ob primeru slabega vremena pa jo izvedemo tudi v dvorani.

Ena takšnih je bila tudi vadbena urica, kjer je bilo v ospredju lazenje in plazenje. Otroci so poleg naravnih oblik gibanja, razvijali tudi koordinacijo oz. skladnost gibanja in zavedanje prostora (kje se telo giblje). Gibanje sem jim otežila tudi z vključevanjem žoge, skokov in valjanja.

Da je bilo gibanje zabavnejše sem jih usmerjala s pomočjo zgodbe o živalih. Tako so najprej spletli pajkovo mrežo, ki nam je  predstavljala eno od gibalnih ovir. Otroci so tako sodelovali tudi pri sami pripravi prostora.

Zapisala Zala Jazbec, dipl. vzg.