14.2.2020 – P4 – Skrb za zdravje – umivanje rok

V petek, 14.2., smo se ponovno srečali z ga. Romano Miklič, medicinsko sestro iz zdravstvenega doma Krško. Ob prihodu v igralnico me je prijazno pozdravila s stiskom roke. Ob tem pa se je nekaj zgodilo. Ga. Romana je imela umazano roko in del te umazanije je prenesla tudi na mojo dlan. Ko je prijela še stolček, je bil tudi ta umazan. Otroci so ugotovili, da nekaj ni v redu z njenimi rokami. Morala si jih bo temeljito umiti. To sva seveda obe tudi storili.

Pogovarjali smo se o tem kako lahko sami skrbimo, da ne bi zboleli.

Pokazala nam je kako pravilno kašljamo, kihamo, zehamo in si brišemo nos. Kašljamo in kihamo vedno v pregib komolca in ne v dlan, saj tako preprečimo prenos virusov in bakterij na druge ljudi. Zehamo tako, da damo hrbtno dlan roke k ustom.  V umivalnici pa je otrokom pokazala kako si temeljito umivamo roke.  To namreč ni čisto enostavno, potrebnih je namreč kar osem korakov do čistih rok. Otroci njena navodila upoštevajo in drug drugega opozarjajo na doslednost pri higieni. Virusi in bakterije namreč komaj čakajo, da nam ponagajajo.

Andreja in Nina