13.4. 2019 – DV2 – URARNA TIKA TIKA TAKA

Plesna predstava Urarna Tika tika taka je rezultat večmesečnega dela. Z otroki smo se v mesecu decembru začeli pogovarjati o času. Kaj to pomeni čas in kako ga lahko izmerimo. Otroci so od doma začeli prinašati različne ure. Uredili smo si urarski kotiček, kjer so otroci ure prodajali, jih popravljali in tako spoznavali tudi njihovo notranjost.

Ker otroci v urarskem kotičku niso imeli vseh vrst ur, sem jim predlagala, da jih gibalno ponazorijo. Otroci so pri tem izredno uživali in takrat sem jim začela dodajati tudi zvočno spremljavo. Nastale so prve otroške koreografije.

Nekega dne se je v našo urarno skrila celo miška. Ugotavljali smo, zakaj je prišla in tako je nastala zgodba o Urarni Tika tika taka. Ko smo vse skupaj povezali, smo ugotovili, da smo pripravili plesno predstavo, ki so jo otroci želeli pokazati tudi svojim staršem.

Pri pripravi scene so nam pomagali tudi starši, ki so skupaj s svojimi malčki doma ustvarili vsak svojo uro, ki smo jo postavili na oder.

Zapisala Zala Jazbec, dipl. vzg.