12.4.2019 – P4 – Ciciolimpijada na Zdolah

V petek,12.4. smo se otroci in strokovne delavke P3 in P4 z avtobusom odpeljali k prijateljem na  Zdole. Vreme je bilo bolj slabo zato so nas pričakovali v njihovi veliki dvorani. Športno urejeni, vsaka skupina v svoji barvi majic, P3 v zelenih, P4 v rdečih in Zdole v modrih, veseli in razigrani smo se najprej pozdravili in si zaželeli uspeha pri igrah. Seveda se je bilo potrebno najprej ogreti kar smo naredili ob pesmi Od glave do peta.

Otroci so se pomerili v naslednjih zabavno tekmovalnih igrah:

1. Pobiranje raztresenih žogic v majhna vedra in nošenje v veliko košaro. Zmaga skupina, ki nabere več žogic.
  2. Podiranje plastenk z večjo žogo. Zmaga skupina, ki prej podre vse plastenke.
  3. Premagovanje ovir. Zmaga skupina, ki prej premaga vse ovire.
  4. Stojimo v koloni in podajamo žogo pod nogami naprej in nazaj, ter nad glavo naprej in nazaj. Zmaga skupina, ki prej konča.

Otroci so se zelo zabavali in  tudi športno tekmovali. Na koncu je vsak otrok prejel medaljo. Okrepčali smo se z žitno ploščico in vodo.

Na Zdolah  je bilo zelo lepo in zahvaljujemo se malim prijateljem in strokovnim delavkam za  prijetno druženje. Seveda upamo, da se naslednje leto srečamo v Pravljici.

Andreja