12. 10. – P2 – Razbita buča v Tednu otroka

Bučo smo dobili, vzgojiteljica Helena jo je prinesla z njive. Zanimalo nas je, kakšna je in kaj se skriva v njej. Skupaj smo izrezljali luknjo in pobrali ven semena, katera smo dali sušit na list papirja. Nekaj otrok je želelo dati semena ven iz buče, dva dečka sta samo s strahom opazovala.

S Heleno sva pri jutranjem sprejemu večkrat na mizo postavili škatlo, v kateri so se skrivale lutke. Otroci so spraševali, kaj je v škatli in želeli videti. Opazili so lutke, nekateri so takoj rokovali z njimi in jih animirali. Z njimi se igrajo že cel teden, zato sva pripravili kratko lutkovno igro Razbita buča. Otroci so se vživeli in smejali, hoteli so še več ponovitev. Prišli smo celo tako daleč, da so sami igrali igro, jaz pa sem bila šepetalka.

Lutke so sedaj vedno na voljo, otroci se jih poslužujejo in se z njimi pogovarjajo, želijo igrati z njimi in ob tem preprosto uživajo.

Zapisala: Sanja Marat