10.6.2019-P1-DOBILI BOMO DOJENČKA

Nekatere otroke sporočilo staršev, da bodo dobili bratca ali sestrico spravi v stisko, tudi če se tega veselijo. Ne znajo si realno predstaviti, kaj to za njih pomeni. Na drugi strani marsikateri starši otroku težko razložijo spočetje in rojstvo otroka. Tako odrasli kot otroci smo različni in se na različne dogodke odzovemo različno.

V naši skupini smo se tega lotili tako, da smo vas, starše, prosili, da nam prinesete sliko družine in še sliko vašega otroka, ko je bil dojenček. Seveda smo si mi to vse pogledali, se pogovarjali tudi o bratcih in sestricah. Prosili smo tudi mamico, da nam pokaže svoj nosečniški trebušček, da si bodo otroci stvari lažje predstavljali.

Na eni strani smo imeli tako družino in otroke, na drugi pa živali in njihove mladičke. Otrokom je bilo zelo zanimivo, ko smo poslušali, kako se oglašajo mladiči. So pa dobili tudi velike oči, ko je jokal dojenček.

Lutkovni film Dobili smo dojenčka smo si ogledali dvakrat. Je na spletu in si ga lahko doma skupaj ogledate.

To je tema, si še vedno traja. Otroci še vedno opazujejo živalske mladiče in iščejo na fotografijah sebe.

Zapisala: Polonca Petaci