10. 10. – Zdole 2 – Dan odprtih vrat ZD Krško

Včeraj smo se, prvič v tem šolskem letu, z avtobusom odpeljali v ZD Krško. Na ploščadi pred urgenco nas je pričakala dipl. med. s. Romana Miklič. Predhodno smo se že razdelili v manjše skupine in pričeli z ogledom.

Zaposleni so nam pripravili 4 zanimive postaje, kjer smo obiskali zobozdravstveno ambulanto za otroke, reševalno vozilo, izvedli simbolno igro – otrok se poškoduje in obiskali Zobomiško.

Za dobro izvedene delavnice in prikaz se zahvaljujemo ge. Romani, zdr. tehniku – reševalcu g. Primožu, sestri iz zobozdravstvene preventive ge. Klavdiji, zobozdravnici ge. Mateji in njeni asistentki ge. Meliti.

Ob današnjem pogovoru z otroki smo ugotovile, da jim je bil obisk zelo všeč, ter da so doživeli veliko prijetnega. Igro bomo v tem tednu še nadgradili s simbolno igro v igralnici in tako podoživeli vtise iz našega včerajšnjega obiska.